Bajkowy Plan Dnia


Historia


Przedszkole funkcjonuje od roku 1979, na początku zlokalizowane było w bloku mieszkalnym przy ulicy Spółdzielczej, gdzie pomieszczenia były ciasne i mało funkcjonalne. Nie mieliśmy tam także własnego placu zabaw dla dzieci.

Poprawę sytuacji przyniósł dopiero rok 1999, kiedy to przeniesiono przedszkole do budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Spowodowało to znaczące polepszenie warunków lokalowych placówki.

Rok później został utworzony i zagospodarowany plac zabaw dla dzieci ze środków pozabudżetowych, pozyskanych dzięki podejmowanym działaniom nauczycieli i rodziców. Z uwagi na zwiększającą się liczbę dzieci coraz częściej odczuwaliśmy brak dużej przestronnej szatni, gabinetu logopedycznego oraz sali sportowo- rekreacyjnej dla dzieci. W roku 2006 zostało podjęte decyzja dotyczące rozbudowy przedszkola.

Dzień 1 września 2007r był szczególny w historii naszej placówki, albowiem w tym dniu rozpoczęliśmy działalność w nowym budynku przedszkola.

Dzięki rozbudowie zyskaliśmy szatnię, salę sportową, gabinet logopedyczny oraz łazienki przy każdej sali zajęć. Ponadto pomieszczenia te zostały wyposażone w nowe meble, pomoce dydaktyczne a także sprzęt sportowy.

Polepszenie warunków pracy umożliwiło także nauczycielom wprowadzenie nowatorskich działań oraz przyspieszyło realizację przedsięwzięcia związanego z nadaniem imienia naszej placówce. Opracowałyśmy hymn i logo przedszkola. Został także zaprojektowany i wykonany przez Radę Pedagogiczna sztandar. W salach zajęć oraz na korytarzu zostały namalowane postacie bajkowe. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami dokonały wyboru nazw swoich grup, są to : ?Krasnale?, ?Puchatki?, ?Pszczółki?. Każda grupa przygotowała wzór swojego znaku, dbając o to by w salach znalazł się wystrój odpowiadający nazwie.

W dniu 06.VI.2008 odbyła się uroczystość nadania imienia przedszkola- ?Bajkowa Kraina?.

Z powodu zwiększającej się liczby dzieci od września 2008r. w przedszkolu utworzono dodatkowy oddział ?Smerfy?.

Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców nasi wychowankowie mają jednolite stroje dla poszczególnych grup. W tych pięknych , barwnych kostiumach prezentują się na uroczystościach przedszkolnych i nie tylko.

Nasi wychowankowie biorą udział w różnorodnych konkursach przedszkolnych i pozaprzedszkolnnych, zdobywają nagrody i wyróżnienia. Oto niektóre z nich:


 I miejsce w przeglądzie twórczości artystycznej przedszkolaków "Dzieciaki Przedszkolaki " 2010

 

GRAND PRIX dla Przedszkola Publicznego w Tłuchowie w przeglądzie twórczości dzieci w przedszkolnych "Dzieciaki Przedszkolaki 2009

MCK Lipno

 

III miejsce w kategorii Przedszkola zajęły ?Wirujace nutki?na II Festiwalu Tańca ?Złoty Pląs?-Rypin 2006 r.

 

I miejsce w kategorii Przedszkola zajęły ?Wirujace nutki?na III Festiwalu Tańca ?Złoty Pląs?- -Rypin 2007 r.

 

I miejsce w kategorii Przedszkola zajęły ?Wirujace nutki?na IV Festiwalu Tańca ?Złoty Pląs?- -Rypin 2008 r.

 

Dla wychowanka przedszkola za zajęcie I miejsca w etapie powiatowym wojewódzkiego konkursu plastycznego ?Jesień w lesie grzyby niesie?. Lipno 2005r.

 

Dyplom dla Przedszkola Publicznego w Tłuchowie za udział w konkursie pt.:?Chcę być bezpieczny na drodze? -Toruń 2005r.

 

Dyplom dla przedszkola za udział w III Przeglądzie Pieśni Patriotyczno ? Religijnej. - Tłuchowo 2006r.

 

Firma ?Prolight? składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji oraz uczestnictwo z swoimi podopiecznymi w akcji ?Czytamy Naszym Dzieciom? oraz akcji ?Higiena osobista dziecka?

 

Dyplom dla przedszkola za udział w etapie wojewódzkiego konkursu plastycznego ??Jesień w lesie grzyby niesie? - 10 edycja Lipno 2007r.

 

Każdego roku dokładamy starań aby pobyt w przedszkolu był atrakcyjny dla każdego dziecka. Naszym pragnieniem jest, aby każdy nasz ?absolwent? wspominał miło ten najwspanialszy etap w edukacji.

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.